top of page

Andalusiens pärlor Extra resa 14-18/3

lör 14 mars

|

Spanien

Read about the event in English further below! Vi kör vidare med vårt succéupplägg och bor på vårt 4 stjärniga Hotell IPV Palace IPV som ligger på strandpromenaden i Fuengirola med utsikt över medelhavet.

Andalusiens pärlor Extra resa 14-18/3
Andalusiens pärlor Extra resa 14-18/3

Tid och plats

14 mars 2026 19:30 CET – 18 mars 2026 08:00 CET

Spanien, Fuengirola

Om evenemanget

Andalusiens pärlor

För tionde året i rad så kör vi vidare med vårt succéupplägg i det populära eventet ”Andalusiens pärlor”. Här möts du av fantastiska mc-vägar men får samtidigt smaka på allt annat fantastiskt som Andalucía erbjudar av natur, historia och kultur Och förstås mat och dryck. Du bor på vårt fina fyrstjärniga hotell IPV Palace och SPA i Fuengirola vid Medelhavets strand.

Som vanligt på våra event så sker all körning med svenska guider. Vi delar in gästerna i grupper efter egna önskemål. Känner du dig som en normalbegåvad mc-förare kommer du att klara av körningen galant.


Dag 1 : Ankomst ( Lördag 14/3) )

Välkommen till Málaga! Du hämtas från flygplatsen och blir körd till Hotell Ipv Palace & Spa  i Fuengirola. Där äter vi sedan på kvällen alla tillsammans en välkomstmiddag!


Dag 2 : Mc dag 1: Rutten:El Chorro


Biljetter

  • BMW R1300GS/GSA valfri höjd

    Vi har motorcyklar med sönkt och std höjd chassi 800 -850 mm sadelhöjd

    18 900,00 kr

  • Som passagerare

    8 500,00 kr

  • Enkelrumstillägg 4 nätter

    2 200,00 kr

  • Extranatt del i dubbelrum

    820,00 kr

  • BMW F800GS / F800GS Sänkt

    18 900,00 kr

  • Extranatt i enkelrum

    1 370,00 kr

Totalt

0,00 kr

Dela detta evenemang

bottom of page